- مودت - http://mavaddat.ir -

در زمان پیامبر هم، اختلاس وجود داشته است

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی صبح روز جمعه در مراسم دعای ندبه و دومین روز اجتماع بزرگ مهدویون که با همکاری هیات بیت المهدی (عج) و صاحب العصر (عج) در مسجد سیدالشهداء اراک برگزار شد؛ گفت: مهم ترین عوامل مانع ظهور اعمال و رفتار ما انسان ها است و به گفته آیت الله بهجت به جای دعا برای ظهور، باید برای قابلیت های ظهور دعا کنیم که هیچ کجای جامعه از دانشگاه ها گرفته تا مدرسه و دخترها و پسرهای ما آمادگی لازم برای ظهور را ندارند.

حسینی قمی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا زمینه های به وجود آمدن گناه در جامعه ایجاد نشود که یکی از مهم ترین زمینه ها ماهواره می باشد و دشمن با برنامه ریزی و صرف هزینه های هنگفت آن را برای ما فراهم کرده است.

وی با اشاره به داستانی از پیامبر (ص) و میزان اهمیت حق الناس ادامه داد: جنگ خیبر که تمام شد در راه برگشت به یکی از اصحاب پیامبر (ص) تیر اثابت کرد به طوری که در خون خود می غلتید؛ در این حین همه گفتند شهادت گوارای وجودت؛ اما پیامبر گفت دیروز در حال تقسیم غنایم در خیمه، او یک عبا دزدید و حالا عبایش دارد مثل آتش به دورش شعله می کشد. در اینجا پیامبر نفرمود که این فرد شهید نیست اما حق الناس با شهادت هم بخشیده نمی شود. جالب است بدانید تا پیامبر این موضوع را تعریف کرد و یکی از اصحاب گفت من هم یک جفت کفش برداشتم، اینجا بود او هم آن کفش را پس آورد.

وی اضافه کرد: این داستان نشان می دهد که در آن زمان هم، اختلاس وجود داشته و این دزدی ها و اختلاس های هزار هزار میلیاردی صرفا مختص به این دوره و زمانه نیست.

حسینی قمی با تاکید ویژه بر جبران حق الناس در طول زندگی خاطر نشان کرد: همگی این اعمال از ضعف ایمان ماست و یکی از بهترین کارهای خیر تهیه یک صندوق قرض الحسنه در خانه است نه بانک تا با پس انداز در آن به کمک نیازمندان بپردازیم.

یادآور می شود که در این مراسم حاج مهدی سماواتی به قرائت دعای پر فیض ندبه پرداخت.

انتهای پیام/ م.ن