- مودت - http://mavaddat.ir -

برگزاری کارگاه آموزشی «طب سنتی – اسلامی» در ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان مرکزی

به گزارش خبرنگار مودت، کارگاه آموزشی طب سنتی – اسلامی در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی با حضور فعالان فرهنگی اراک طی ۱۰ جلسه برگزار شد.

مرضیه یزدانی مسئول برگزاری و مدرس کارگاه گفت: این کارگاه در دو قالب مقدماتی و پیشرفته طی ۱۰ جلسه به صورت هفتگی با هدف فرهنگ سازی، آگاه کردن مردم و ترویج طب سنتی- اسلامی و تغذیه درمانی برگزار شد.

وی ادامه داد: در دوره های مقدماتی مزاج شناسی و شناخت غذاها و در دوره های تکمیلی شناخت انواع بیماری ها و درمان آن ها با تلفیقی از طب سنتی و اسلامی، اصلاح تغذیه، تغذیه درمانی با مفردات و داروهای گیاهی سبک آموزش داده می شود.

مسئول برگزاری کارگاه ضمن اشاره به بازتاب و استقبال گسترده از این دوره در استان و شرکت بیش از صد نفر در این کارگاه آموزشی افزود: آموزش عملی حجامت، بادکش و زالو هم در برنامه های آتی ما می باشد تا هر فرد بتواند صرفا برای اعضای خانواده و محارم خود، درمان های مرتبط را انجام دهد.

یزدانی در پایان یادآور شد: به دلیل درخواست های پی در پی، مجددا این دوره فرهنگی – آموزشی و دوره های جدید و تکمیلی برگزار خواهد شد و زمان برگزاری آن برای علاقمندان اعلام می شود.

انتهای پیام/ ف.الف