همزمان با به امامت و ولایت رسیدن حضرت مهدی (عج)

اجتماع بزرگ مهدویون در اراک برگزار شد

به گزارش خبرنگار مودت، اجتماع بزرگ مهدویون ۱۸ و ۱۹ آذر ماه ۹۵ به مناسبت به ولایت رسیدن حضرت مهدی (عج) با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی و ذاکران اهل بیت (ع) حاج مهدی سماواتی و حاج مسعود پیرایش در مسجد سیدالشهداء اراک با همکاری هیات بیت المهدی (عج) و صاحب العصر (عج) و با استقبال چشمگیر عاشقان ولی عصر (عج) برگزار شد.

حسینی قمی در شب پنجشنبه ۱۸ آذرماه گفت: یکی از مهم ترین نگرانی هایی که در حال حاضر در جامعه ما فراوان وجود دارد، ناامیدی عده ای از مردم از رحمت خداوند است که به گناه مرتکب شده اند و مطمئن هستند که دیگر آمرزیده نمی شوند و از خدا روی برگردانده اند و افرادی هم هستند که از خداوند نمی ترسند و امید واهی به ارحم الراحمین بودن خداوند دارند.

وی با تاکید بر جاری بودن دائمی رحمت خداوند تصریح کرد: توبه هیچ مقدماتی ندارد و طبق نظر فقها یک واجب فوری است و همین که از گناه خود پشیمان شویم و صادقانه به درگاه خداوند برویم کافی می باشد.

حسینی ادامه داد: شیطان با بزرگ جلوه دادن توبه و کوچک نشان دادن گناه، راه را برای مرتکب شدن به گناه آسان می کند تا راحت تر گناه صورت گیرد.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) که خداوند در قرآن کریم سه وعده الهی برای توبه کنندگان قرار داده که اگر یکی از آن ها را به آسمان ها و زمین می داد برای آن ها کافی بود خاطر نشان کرد: در سوره بقره آیه۲۲۲ خداوند می فرماید من فرد بسیار توبه کننده را دوست دارم و اگر او صد بار هم توبه اش را بشکند آن را می پذیرم. وعده دوم در آیه ۷ سوره غافر بیان شده که از کارهای فرشتگان حامل عرش الهی طلب آمرزش از خداوند برای توبه کنندگان می باشد و سومین وعده در سوره فرقان است که خداوند سنگین ترین گناهان از جمله آدم کشی و فحشا را نیز در صورت بازگشت به سوی خداوند به حسنات تبدیل می کند.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه همه افراد از خداوند درخواست می کنند که تقوای آن ها را روز به روز بالاتر ببرد و آن ها را امام متقین قرار دهد گفت: امام علی (ع) می فرماید تقوا داشته باشید حتی مقداری کم، یعنی همه پل های پشت سرتان را خراب نکنید و مقداری را هم برای بازگشت بگذارید.

حسینی اضافه کرد: آن کسانی که در درونشان انقلابی جدی صورت می گیرد قطعا راهی را برای بازگشت و مقداری از قلبشان را برای امام حسین (ع) و حضرت مهدی(عج) خالی گذاشته اند.

وی با استناد به سخن امام علی (ع) تاکید کرد: اصلا نداریم که خداوند کسی را نیامرزد مگر اینکه در حق کسی حق الناس صورت گرفته باشد که باید آن را جدی بگیرد و جبران کند.

وی در پایان گفت: باید مراقب کردار و اعمال خود بود که یک گناه برای زمین خوردن انسان کافی است.

لازم به ذکر است، پنجشنبه شب حاج مهدی سماواتی با قرائت دعای پر فیض کمیل و حاج مسعود پیرایش با سرود خوانی و مدیحه سرایی فضا را عطرآگین کردند.

انتهای پیام/ ف.الف

 

نظرات